Kredi Çıkartılır

Arkadaşımın Bana Borcu Var Ödemiyor. Nasıl Alabilirim?

Arkadaşlık çok başka bir kavramdır. Her ne kadar kelime anlamı olarak beğendiklerinin,düşündüğü şeylerin birbirine yakın olması durumunda o kişi ile görüşmek anlamına geliyor olsa da  aslında oldukça büyük anlamlar taşır. Özellikle de ailenin yakınında olmadığı üniversite zamanlarında anlaşılır arkadaş kıymeti. Zaten ne olursa o zamanda olur ya. O kadar yakının olur ki koşulsuz güvenirsin,her şeyini gözün kapalı emanet edersin. Elinde olan her şeyi şartsız paylaşırsın. Sonunda kimi zaman ağzın yanar ama çok geç anlarsın.

  “Bu devirde babana bile güvenme” sözü işte bu yüzden var. Eminim ki biz bireylerin çoğu tarafından benzer olaylar yaşanmıştır. Örneğin onca yakınlık kurduğunuz,her şeyinizi paylaştığınız arkadaşınızla aranız para meselesi yüzünden bir güzel açılabilir ve siz yaptığınız bütün iyiliklerden çok güzel pişmanlık duyabilirsiniz. Arkadaşınıza tek bir sözü ile vermiş olduğunuz bir miktar borç para bir daha hiç geri dönmeyebilir. Miktarı küçükse belki çok göze batmayıp sorun olmaktan çıkabilir. Ama biz bireylerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek derecede bir tutar borç vermiş iseniz ister istemez bir gün geri dönmesini beklersiniz. Hatta bununla yetinmeyip bir kaç defa  geri istersiniz. Ancak aldığınız cevaplar hep sizi oylamak amaçlı verilen en kısa zamanda ödeyeceğim şeklinde ise o zaman beklemekten vazgeçip harekete geçme zamanınız gelmiş demektir. Aksi takdirde vermiş olduğunuz borç paranın üzerine koskoca bir bardak soğuk su içersiniz.

Verdiğiniz borç para karşılığında herhangi bir senet,borç verdiğinize karşılık imzalı bir kağıt yada bir dekont hatta en azından bir şahidiniz varsa borcu almanız yasal yollardan biraz daha kolaydır. Ancak verdiğiniz borca dair hiç bir iz yoksa işiniz oldukça zor. Yine hukuki yollara başvurmanız aşikar ama fazla bir beklenti içine girerek bunu yapmamalısınız çünkü elinizde herhangi bir kanıt bulunmamaktadır. Gayet arkadaşınızın ağzından çıkacak olan ben öyle bir para almadım sözü sizin ağzınızdan çıkacak olan şu tarihte şöyle bir borç verdim sözü ile eş değer olarak karşınıza çıkacak ve herhangi bir ispat bulunamadığından dava muhtemelen düşecektir. Sizin hukuki süreçte ilamsız icra emri ile göndermiş olduğunuz icra yolun 7 gün içerisinde itiraz etme hakkı olan borçlu arkadaşınız muhtemelen elinizde kanıt olmadığını hesaba katarak itiraz edecek sizin hiç bir şey yapamayacağınızı bildiğinden borcunuzu artık hiç ödemeyecektir.

Kategori: Acil Nakit Para

Benzer Konular

Borç Para Veren Hayırsever ( ELDEN PEŞİN )

Borç Para Veren Hayırsever ( ELDEN PEŞİN )

Acil ihtiyaçlarımız karşısında hızlı bir şekilde para bulmak bazen çok zor olabiliyor. Bu yüzden dolayı...

Senetle Araba Satan Galeriler

Senetle Araba Satan Galeriler

Araç sahibi olmak günümüz hayat şartları dahilinde pek çok kişi için olmazsa olmaz bir özellik...

Yorum Yazın
Yukar覺