Kredi Çıkartılır

Daha Çok Kredi Kartı Almak için Yöntem Var Mı?

Günümüzde şartlarında artık  cebimizde nakit para taşımamıza gerek yok. Çünkü kredi kartımız yanımızda olsun yeter. Tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabildiğimiz kredi kartımız, bir çoğumuza bir tane değil iki veya üç tane ancak yetmektedir. Bu nedenle birçok bankadan kredi kartı talebinde bulunabiliriz. Ama kredi kartı borçlarını ödeyemeyen kişilerin hacizlik durumlarından dolayı bazı kısıtlamalar getirilmiştir. Herkesin gelirine göre kredi kartı limitlerinin belirlenmesi gibi. Çünkü yüksek limitli kredi kartları, harcamalarımız yüzünden başımıza dert olabilir. Gelen borçlar bir süre sonra gelirimizi aştığı taktirde, işte o zaman ödemelerde sekmeler yapmaya başlarız. Bir yerden sonrada ipin ucunu kaçırdık mı. İşler hacze kadar gidebilmekte. Bu yüzden yapılan kısıtlamalar sayesinde  her bankadan yüksek limitli kredi kartı almanız artık o kadar kolay değil. Ancak bankalara beyanda bulunduğunuz gelir belgenize göre düzenlemektedir. Yani sizin geliriniz yüksek ise, kredi kartı limitiniz daha yüksek olur. Birçok bankadan kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Ama başvuru sürecinde öncelikli olarak, daha önce kullandığınız kredi kartı ödemeleriniz çok önemlidir. Eğer ödemeleriniz düzenli ise, kredi kartı onayınız çok daha kolay olmaktadır. Eğer ödemeleriniz düzenli değil ise, bankanın kredi kartı başvurunuzun onaylaması pek mümkün olmayabilir. Bankaların diğer dikkat ettiği unsur ise, kredi notudur. Kredi notunuzu sizin bankalara olan borçlarınızı zamanında ödemeleriniz belirlemektedir.

Kredi notunuz ödemelerinizi düzenli yapmadığınızdan dolayı düşmüş ise, tüm bankaların sisteminde gözükeceğinden dolayı, başvurunuz yine red kararı alabilir. Ama ödemelerinizde bir sorun yok ise, kredi notunuzda yüksek ise, birçok banka başvurunuzu onaylayabilir. Ama diğer kredi kartı limitlerinizi de göz önüne alarak. Diğer kredi kartlarınızın limitleri çok yüksek ise, ya  alacağınız kredi kartınızın limiti düşük olur ya da ödeme zorluğu çekebileceğiniz için onaylanmayabilir. Yani kredi kartınızın onaylanması ve limitinin belirlenmesi, öncelikli olarak sizin geliriniz ile alakalıdır.

Benzer Konular

Halkbank Kartsız Para Çekme

Halkbank Kartsız Para Çekme

Bankacılık işlemleri gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor ve dolayısıyla her yeni gün yeni gelişmelere uyanıyoruz....

Set Kart Geçen Yerler Marketler

Set Kart Geçen Yerler Marketler

Birçok işletme, çalışanlarının yemek ihtiyaçlarını karşılamak için yemek kartı kullanıyor. Bunun nedeni, kendi bünyesinde yemekhanelerinin...

Yorum Yazın
Yukar覺