Kredi Çıkartılır

Halkbank Kartsız Para Çekme

Bankacılık işlemleri gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor ve dolayısıyla her yeni gün yeni gelişmelere uyanıyoruz. İlk zamanlarda uzun banka kuyrukları ve müşteri belgeleri ile başlayan bu yolculukta bugün kartsız para yatırıp, çekebiliyoruz. Hem de bu hızlı işlemler oldukça da güvenli bir seviyeye taşınmış durumda.

Halk Bankası da, yeni ve modern gelişmelere ayak uydurarak kartsız işlem yapabilme kabiliyetini bünyesine aldı ve uzunca bir süredir de başarı ile yönetiyor. Peki, bu işlem ne şekilde ve nasıl gerçekleştirilebiliyor? Alternatifleri var mı ya da kartsız para çekme işlemleri için herhangi bir seçeneğimiz var mı?

Bilgi: https://www.kredicikartanfirmalar.com/e/kartsiz-para-cekme-halkbank/

  • Halk Bankasından kartsız işlem yapılabilmesi için ilk olarak yakınlarınızdaki bir Halk Bank ATM’sini bulmalı ve kartsız işlem seçeneğini seçmelisiniz.
  • Açılan ekrana kart numaranızı, müşteri numaranızı ya da TC kimlik numaranızı yazarak işlemlere başlayabilirsiniz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra sizlere hangi işlemi yapmak istediğiniz sorulmaktadır. Halk Bankasından kartınız olmadan yalnızca para çekme işlemi değil, daha birçok işlem yapabilmektesiniz. Bu işlemler şöyledir:

  • Karta ihtiyacınız olmadan kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz.
  • Eğer hesap numaranız ya da IBAN numaranızı biliyorsanız, vadesiz mevduat hesabınıza para yatırma şansınız da bulunmaktadır. Aynı zamanda QR kodunu kullanarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Yine IBAN numaranızı kullanarak EFT ya da Havale işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.
  • Sahip olduğunuz faturaların ödemelerini de yine kartınız olmadan ATM’ler üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
  • Son olarak TL yüklemesi de yapabilirsiniz.
  • Halk Bankası üzerinden gerçekleştiremeyeceğiniz tek işlem kartsız para çekme işlemidir. Halk Bank ATM’lerinden kartsız para çekebilmeniz için yapmanız gereken işlem daha öncesinden Halk Bank şubelerine giderek güncel cep telefonu numaranızı doğrulatmaktır. Ardından mobil store uygulamanızı açarak, Halk Bank mobil uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Ancak bu uygulamayı kullanarak ATM’ler üzerinden kartsız şekilde para çekebilirsiniz. Bunun için yapmak istediğiniz işlemi uygulama üzerinden onaylamanız gerekmektedir. Halk Bank bunu siz müşterilerinin güvenliği açısından uygulamaktadır.

Son olarak Halk Bank’a yatırabileceğiniz limit 8000 iken, çekebileceğiniz limit 1000 liradır.

Benzer Konular

Set Kart Geçen Yerler Marketler

Set Kart Geçen Yerler Marketler

Birçok işletme, çalışanlarının yemek ihtiyaçlarını karşılamak için yemek kartı kullanıyor. Bunun nedeni, kendi bünyesinde yemekhanelerinin...

Paytrust Nedir? Pay Trust Borç Sorgulama

Paytrust Nedir? Pay Trust Borç Sorgulama

Kredi kartı ile alışveriş yapmanın git gide azaldığı bu dönemde taksitle alışveriş yapmak alıcılar için...

Yorum Yazın
Yukar覺