Kredi Çıkartılır

Kredi Kartınıza Taksitle Cep Telefonu Verilir

Bankalar aracılığı ile bir hizmet ürünü olarak ortaya çıkartılan,her türlü alışverişte kullanım olanağı sağlanmakta olan,alınan ürünlerin geri ödemelerini bir ay sonrasına ertelemesi ve taksit imkanı sunması ile birlikte oldukça cazip bir ürün olarak hemen hemen her kesimden insanın kullanımını sağlayan kredi kartları sayesinde bireyler oldukça rahat bir şekilde alışveriş yapabilmektedirler. Bankalar tarafından bireye ait tanımlanan limitler dahilinde ilgili alışverişler yapılabilmektedir.


Para ihtiyacınıza kredi kartınızla çözüm buluyoruz. Cep telefonu almak istiyorsunuz ve paranız yoksa kredi kartınıza taksitle cep telefonu veriyoruz


Önceki yıllarda yapılan bir çok alışverişte kredi kartlarına yapılmakta olan 12 hatta daha fazla taksit sayısı yapılabiliyordu. Böylece bireylerde aslında ödemelerin altından kalkamayacakları kadar lüks cep telefonlarını alabiliyorlardı. Bir kaç ay sonra ödeme düzensizliklerinin meydana gelmesi neticesinde bireyler maddi anlamda zor duruma düşüyordu. Maddi sıkıntıyı gidermek adına başka bir bireysel krediye yada kredi kartına başvuruyor ve kısır döngü halinde borçlanma devam ederek büyüyordu. Tüm bunları engellemek adına ayrıca  ülkemizde büyük bir yara olan cari açığın büyümesi nedeni ile de 2014 yılında yapılan çalışmalar neticesinde kredi kartlarına alışveriş uygulamalarında yasak getirilerek akıllı cep telefonları, akaryakıt alımı gibi alışverişlerde taksit imkanı kaldırılmıştı. Buna bağlı olarak isyan eden işletme sahipleri satışlarında olan düşüş nedeni ile oldukça zor durumda kalmaktaydı.

kredi kartına cep telefonu

kredi kartına cep telefonu

Şimdilerde Banka Düzenleme ve Denetim kurulunca yapılan çalışmalar neticesinde ilgili yasağın kaldırıldı ve yapılan taksit sayılarında da artış meydana getirilmiştir. Böylelikle tekrar cep telefonu piyasası hareket kazanmaya başlamıştır. Ayrıca ilgili alışverişlerde yapılacak olan taksit sayısının da 9 taksitten 12 taksite çıkartılacak olması daha uygun koşullarda alışveriş yapabilme olanağı sağlamaktadır. İlgili yasağın kaldırılma çalışmalarının  20 gün içerisinde kesinleşmesi beklenmektedir.

Ekonomistler aracılığı ile yapılan araştırmalara göre ilgili yasağın oldukça mantık çerçevesi içerisinde değerlendirilecek bir yasak olduğu kanısına varılmaktadır. Ancak özellikle cep telefonu alımlarında bireylerin sınır tanımayarak yinede bir şekilde alma yolu buldukları oldukça aşikar olunca yapılan uygulama yasağının hiç bir işe yaramadığı kanısına varılmış ve ilgili yasağın kaldırılması yolunda çalışmalar başlatılmıştır.

Benzer Konular

Halkbank Kartsız Para Çekme

Halkbank Kartsız Para Çekme

Bankacılık işlemleri gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor ve dolayısıyla her yeni gün yeni gelişmelere uyanıyoruz....

Set Kart Geçen Yerler Marketler

Set Kart Geçen Yerler Marketler

Birçok işletme, çalışanlarının yemek ihtiyaçlarını karşılamak için yemek kartı kullanıyor. Bunun nedeni, kendi bünyesinde yemekhanelerinin...

Yorum Yazın
Yukar覺