Kredi Çıkartılır

Tefeci Manisa

Manisa’ da yaşayan ve bu bölgede para yönünden sıkışıp olup bankalara başvuran kişi sayısı da her geçen gün artmaktadır. Ancak bununla birlikte, bankaların kişilere eskiye oranla çok daha zor kredi veriyor olması kişileri tefeci adı verilen ve TCK hükmünde tamamen yasaklanmış olan kişilere doğru itmektedir. Bu yüzden kişiler tefecilere gitmenin yollarını araştırmakta ve bu sebepten ötürü de zaman zaman tefecilerle başları belaya girebilmektedir.

Tefecilik Neden Suç Olarak Belirlenmiştir?

Tefecilik ülkemiz sınırlarında yasaklanmıştır. Bunun n büyük sebebi de tefecilerin haksız yolla para kazanıyor olmalarıdır. Zira bir tefeciye gittiğinizde tefeci size para vermektedir. Ancak daha sonra ise veriş olduğu bu parayı kat be kat daha fazla faiz oranıyla sizden geri istemektedir. Eğer bu parayı ödeyecek durumunuz yoksa bile birçok tefeci kaba kuvvet uygulamakta ve uygulamış olduğu bu kaba kuvvet dolayısı ile de ayrı bir suç işlemektedir. Bir çok tefeci yasa dışı işlem yaptığından ötürü son derce tehlikelidir ve halk arasında bulaşılmaması gereken kişiler olarak bilinirler.

Gerçekten de kişiler bir suç işleyip tefecilerle çalışmaktansa bankalara gitmeyi ve bankalar ile son derece yasal ve kontrol altında bir işlem yapmayı tercih etmektedirler. Kişiler bu yöntemi tercih etmezlerse de yapılacak diğer bir yöntem ise paralarını düzenli olarak biriktirmek olacaktır. Zira tefeciye bulaşmak hiç de tercih edilesi bir yol değildir.

Kategori: Acil Nakit Para

Benzer Konular

Borç Para Veren Hayırsever ( ELDEN PEŞİN )

Borç Para Veren Hayırsever ( ELDEN PEŞİN )

Acil ihtiyaçlarımız karşısında hızlı bir şekilde para bulmak bazen çok zor olabiliyor. Bu yüzden dolayı...

Senetle Araba Satan Galeriler

Senetle Araba Satan Galeriler

Araç sahibi olmak günümüz hayat şartları dahilinde pek çok kişi için olmazsa olmaz bir özellik...

Yorum Yazın
Yukar覺