Kredi Çıkartılır

Kredi Kartı Çıkartma Yaşı

Günümüzde kredi kartı kullanımı günden güne artıyor. Artık her evde bir değil, birden fazla kredi kartı bulmak mümkün. Öyle ki; nakit paranın olmadığı yerde bütün ihtiyaçlarımızı kredi kartı ile temin edebiliyoruz. İşte bu yüzden cazip gelen kredi kartı küçükten büyüğe herkesin kurtarıcısı oluyor. Peki, kredi kartı çıkartma yaşı kaçtır?

18 Yaş Altı Kredi Kartı

Kredi kartı olmayanlar temin etmek için istedikleri bankaya giderek kredi kartı başvurusu yapıyorlar ve aranan kriterlere uyuyorlarsa banka onlara kredi kartı veriyor. Ancak, kredi kartı bakkaldan sakız almaya benzemez. Bunun içinde bazı şartlar söz konusudur. Mesela, eğer kişi 18 yaşından küçükse o kişiye kredi kartı verilmez. Peki, 18 yaşından küçük olanlar kredi kartı alamaz mı?

Kredi kartı çıkartma yaşı 18 olarak belirlense de, eğer ailenin haberi varsa aile çocuğun adına ek kart çıkartabiliyor. Ancak, ek kart çıkartabilmek için de kişinin 16 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Eğer 16 yaşından küçükse, aile istese dahi ek kart çıkartamıyor.

Liselilere Kredi Kartı

16 yaşından büyük, 18 yaşından küçük olanlara çıkarılan bu ek kart kullanılan limit asıl kart limitinden kullanılmaktadır. Öyle ki; pek çok aile çocuğu okuduğu yada uzak bir yerde yaşadığı için ek kart çıkartarak ihtiyaçlarını karşılamasını sağlıyor. Bu uygulama son yıllarda oldukça yaygınlaştı ve ek kart çıkartmak isteyenler bankalara akın ediyor. Buna göre, kredi kartı çıkartma yaşı 18 olup, ek kart çıkartma yaşı ise 16’dır.

Benzer Konular

Halkbank Kartsız Para Çekme

Halkbank Kartsız Para Çekme

Bankacılık işlemleri gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor ve dolayısıyla her yeni gün yeni gelişmelere uyanıyoruz....

Set Kart Geçen Yerler Marketler

Set Kart Geçen Yerler Marketler

Birçok işletme, çalışanlarının yemek ihtiyaçlarını karşılamak için yemek kartı kullanıyor. Bunun nedeni, kendi bünyesinde yemekhanelerinin...

Yorum Yazın
Yukar覺