Kredi Çıkartılır

İpotekli Ev Almak Riskleri

Ev sahibi olmak isteyen fakat gerekli nakit paraya sahip olamayan kişiler çareyi konut kredisi kullanmakta da buldu. Konut kredisi kanalı ile evinizi alabiliyor ve uzun vadeler de aylık taksitlere bölerek kolay ödeme yapabilirsiniz. Değişen faiz oranları ile ev kredisi kişilere kira ödercesine konut alma imkânı sunuyor. Banka konut kredisi kullandığınız da aldığınız ev geri ödemeleriniz bitene kadar bankaya ipotekli kalmaktadır. Eğer verilen vade de ödemeleri yapmaz iseniz banka icra kanalı ile sizden alarak satışa sunma hakkında sahiptir.

İpotekli Ev Alınır Mı?

banka-ipotekli-ev

banka-ipotekli-ev

Tüketiciler tarafından en çok merak edilen sorulardan birisi de bu, ipotekli ev alımı ve aynı şekilde satımı. Sadece banka kredisinde değil diğer ticari işlemlerde de kişiler evlerini ipotek olarak gösterebiliyor. İpotekli evin satım işlemleri için kişilerin bazı şartları yerine getirmesi ve ipoteğin kaldırılması gerekiyor. Aksi halde satış işlemleri gerçekleşmeyebilir. Var sayalım ki karşı taraf ipotekli evi satışa hazır hale getirdi. Peki, evi almanın riskleri neler?

İlk olarak kişi eğer ödemelerini yapmaz ise banka ya da diğer kurum ipotekli evi icra kanalı ile alarak satma hakkına hala sahip. Bu durumda emin olmanız gerekiyor. Eğer kişi size evi peşin olarak sattı ise, sizden alınan para ile borcunu kapatacak ise otomatik olarak da ipotek kalkacaktır ve herhangi bir sorun ile de karşı karşıya kalmazsınız. Bu etmen dışında ipotekli evi almanın ek bir riski görünmüyor.

Evin ipotekli olduğunu bilmiyor iseniz, alım aşamasında tapu işlemlerinde karşınıza gerekli bilgiler çıkacaktır. Eğer kişilere güvenmiyor ve tanımıyor iseniz kesinlikle ipotekli evi almamalısınız. Evi alır iseniz belirttiğimiz gibi ipotek de kaldırılmaz ise, kişi ödemelerine de devam etmeyi keser ise ilerleyen süreçler de maddi sorunlar ile karşılaşabilir. Dişinizden tırnağınızdan ayırarak satın aldığınız eviniz size ait olmayan bir borç yüzünden icra kanalı kullanılarak elinizden alınıp satışa sunulabilir.

Benzer Konular

Bankasız Kredi Çıkartılır

Bankasız Kredi Çıkartılır

Bireysel kredi denildiğinde ilk akla gelen kuşkusuz ki bizi bu hizmet ile tanıştırarak uzun yıllar...

Kredi Çıkartılır Öğrencilere ÜNİVERSİTELİLERE

Kredi Çıkartılır Öğrencilere ÜNİVERSİTELİLERE

Ülkemizde öğrenci olmanın ne kadar zor olduğunu bilen bir firma olarak, öğrenci kardeşlerimizi düşünerek yepyeni...

Yorum Yazın
Yukar覺