Kredi Çıkartılır

Eş Vekaleti Olmadan Konut Kredisi Çıkartılır Mı?

İçimizde hepimizin en çok hayalini kurduğu şeydir ev sahibi olmak bunun için birikimler yapılır onlar kullanılır, borç para bulunur gerekirse araba varsa o bile satılır. Ev alınır her şey yolunda gidiyor gibi gözüküyor ancak iş boşanma durumuna gelince mal paylaşımı söz konusu oluyor ve bir sürü sıkıntılar oluyor. Bakıldı ki bu durum böyle olunca işe en başından el konuldu.

Türk medeni kanunun 194.maddesine göre konut üzerinde hak sahibi olan eşin konutla ilgili tasarruflarının geçerliliği dişer eşin açık rızasına bağlanmıştır. Bununla beraber eş diğer bir eşin haberi olmadan kira sözleşmesini feshedemez, diğer hak sahiplerinin hakkı kısıtlanamaz ve devredemez aynı şey ipotek içinde geçerli.

 

Konut Kredisi Alırken Eş İzni Şart

Bunun konut kredisi ile alakası şudur; konut kredisi kullanılırken alınmış olan evin üzerine banka tarafından ipotek konuyor ve bu ipoteğin konulabilmesi için kişinin eşinin açık rızasının bulunması gerekiyor bunun içinde eş muvafakatnamesi diye bir belgenin imzalatılması gerekiyor aksi takdirde kişi krediyi kullanamıyor. Eşiniz bu belgeyi imzalamadığı takdirde konut kredisi çıkmış olsa bile bu krediyi kullanamıyorsunuz.

Benzer Konular

Bankasız Kredi Çıkartılır

Bankasız Kredi Çıkartılır

Bireysel kredi denildiğinde ilk akla gelen kuşkusuz ki bizi bu hizmet ile tanıştırarak uzun yıllar...

Kredi Çıkartılır Öğrencilere ÜNİVERSİTELİLERE

Kredi Çıkartılır Öğrencilere ÜNİVERSİTELİLERE

Ülkemizde öğrenci olmanın ne kadar zor olduğunu bilen bir firma olarak, öğrenci kardeşlerimizi düşünerek yepyeni...

Yorum Yazın
Yukar覺