Kredi Çıkartılır

Banka Dışı Kredi Veren Resmi Kurumlar

Herkes kadar paraya ihtiyacınız var ama bir türlü bulamıyorsunuz. Bu dönemde birinden borç istemek oldukça zor, hatta siz isteseniz bile böyle bir piyasada size birinin borç vermesi, borç istemekten çok daha zor. Bankalar da finansal durumunuzun kötülüğünden dolayı size kredi vermiyor. Ne yapabilirsiniz? Bu konuda birkaç öneriyi dikkate alarak, acil paraya ihtiyacım var sorunsalından kurtulabilirsiniz.

Banka kredisi alamayanların akıllarına ilk olarak senetele kredi veren şahıslar geliyor. Fakat, bu hem yasal değil, hem de çok fazla dolandırıcı olduğu için, tanımadığınız birinden para alarak, riskli bir işe girmek istemeye bilirsiniz. Böyle zor durumda kalanların başvurabileceği yollardan bir tanesi ise banka dışı kredi veren resmi kurumlar. Peki, kim bu kurumlar?

banka dışı krediler

banka dışı krediler

Faktoring firmalarını reklamlardan ya da özellikle internet sayfalarından duymuşsunuzdur. Faktoringler, finansal çözüm ortaklarıdır. Bankalara benzer koşullarda müşterilerine hizmet verirler. Asıl olarak şirketlere, finansal yatırımcı, destekçi ve aracı rolleriyle hizmet veriyor olsalar da, artık son yıllarda, bireysel müşterilere de finansal destek sağlayabiliyorlar. Bu yüzden de pek çok bankadan kredi alamayan kişi, faktoring şirketlerinden kredi talebinde buluyorlar.

Banka dışında kredi veren şirketler de yine faktoringler gibi, nakit paraya ihtiyacı olan kişilere yardım ediyorlar. Bu sayede de herhangi bir zorluk çekmeden paranızı alıp, dilediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Bu şirketleri bankalardan ayıran en önemli özellik ise, biraz daha fazla yüksek faiz uyguluyor olmaları. Onun dışında, geri ödeme ve vade seçenekleri konusunda, bankalara benzer prosedürlerle çalışıyorlar. Ödemelerinizi aydan aya, bankaya kredi ödemesi yapar gibi yapıyorsunuz.

Bu kurumlar, devlet tarafından konulan kurallar doğrultusunda iş yapıyorlar. Finansal destek firmaları olarak da düşünülebilir. Borçlar dışında, örneğin bir şirket kurmak ya da mevcut şirketinize yatırım yapmak için krediye ihtiyaç duyuyorsanız ve de kredi çekmek için, şirketinizden herhangi bir şeyi, ipotek ettirmek istemiyorsanız, o zaman devlet destekli KOSGEB hibe ve iş geliştirme kredilerine başvurmayı da düşünebilir. Acil para lazım bankalar vermiyor dediğinizde paniğe kapılmamalı ve ihtiyacınızı karşılayacak olan şirketler için internette araştırma yapmalısınız.

Benzer Konular

Bankasız Kredi Çıkartılır

Bankasız Kredi Çıkartılır

Bireysel kredi denildiğinde ilk akla gelen kuşkusuz ki bizi bu hizmet ile tanıştırarak uzun yıllar...

Kredi Çıkartılır Öğrencilere ÜNİVERSİTELİLERE

Kredi Çıkartılır Öğrencilere ÜNİVERSİTELİLERE

Ülkemizde öğrenci olmanın ne kadar zor olduğunu bilen bir firma olarak, öğrenci kardeşlerimizi düşünerek yepyeni...

Yorum Yazın
Yukar覺