Kredi Çıkartılır

Acil Borç Ödeme Duası

Neredeyse hepimizin büyük bir sorunudur borçlar. Bütçemize zararı olmaz diye düşünerek taksitle aldığımız eşyalar, öderim diye çıkarttırdığımız kredi kartları, aldığımız nakit avanslar birikerek bize dağ gibi bir borç olarak geri döner. Bu borçları ödeyebilmek içinde debelenip durur, bulduğumuz her yolu deneriz. Borcu bir başkasının borç alarak ödemeye çalışmalar, tek yere borcum olsun diye düşünüp kredi çekmeler ve daha birçok yöntem. Bu yöntemlerin çoğu bir dönem için işe yarasa da psikolojimizin bozulmasına engel değil. Bu sebeple internet sitelerine ve dua kitaplarına konulan dualar, bize ödeme kolaylığı sağlaması için okunuyor.

Öncelikle şunu belirtelim ki bu duaları okuduğunuz için hiçbir çaba göstermeden borçlarınızın bir anda ödeneceğini düşünmeniz pekte mantıklı olmaz. Bu dualar bu borcu ödeyebilmek için çalışma gücü, ödeme sabrı, ödeme kolaylığı sağlar. Yani bu borcu ödeyen yine sizsiniz. Öyleyse bu dualara bir göz atalım.

      “Allâhümme fâcirel hemmi ve kâşifel kurbi mücibe deavâtil muztrrine rahmânedünyâ vel-âhireti ve rahimehümâ  ente terhamüni rahmeten tuğnini bihâ ammen sivâk.”

Anlamı: “Kaygıları açıcı, giderici, çaresizlerin duasını kabul edici, dünyada ve ahirette rahman ve Rahim olan Allah’ım! Beni rahmetinle gani kıl. Beni senden başka kimseye esir etme.”

 

“Allâhümme innî eûzü bike minel hemmi vel hazeni ve eûzü bike minel aczi vel keseli. Ve eûzü bike minel cübni vel buhli. Ve eûzü bike min ğalebetid deyni ve gahrir ricâli.”

Anlamı: “Allah’ım! Üzüntü ve kederden sana sığınırım. Acizlikten ve tembellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borç altına düşmekten ve düşmanların üstün gelmesinden sana sığınırım.”

“Allâhümmekfinî bihalâlike an harâmike ve ağninî bifadlike ammen sivâke.”

Anlamı: “Haramına karşı beni helâlin ile yetindir, Allah’ım! Senden başkasından da fazlınla beni müstağni kıl (senden başkasına beni muhtaç etme.)”

para duası

para duası

Bu ve bunlar gibi dualar bazı dua kitaplarında ve dini içerikli sitelerde yer alır. Elinizden gelen her şeyi yapmadan evvel yeterli sabır ve güç için, bu duaları okuyarak işlerinize başlamanız faydalı olacaktır.

Kategori: Acil Nakit Para

Benzer Konular

Borç Para Veren Hayırsever ( ELDEN PEŞİN )

Borç Para Veren Hayırsever ( ELDEN PEŞİN )

Acil ihtiyaçlarımız karşısında hızlı bir şekilde para bulmak bazen çok zor olabiliyor. Bu yüzden dolayı...

Senetle Araba Satan Galeriler

Senetle Araba Satan Galeriler

Araç sahibi olmak günümüz hayat şartları dahilinde pek çok kişi için olmazsa olmaz bir özellik...

Yorum Yazın
Yukar覺