Kredi Çıkartılır

Senetle Borç Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bankaların taviz vermediği tabuları ya da aniden oluşan fazla zamanımızın olmadığı nakit ihtiyaçlarımız bizi senetle borç para alma yoluna sokabilir. Senet ile borç para alırken nelere dikkat etmeliyiz, bilmemiz gereken en önemli konulardan birisi.

Öncelikle boş senede kesinlikle imza atmayın. Sonrasında senet başkasının eline geçer ise dilediği gibi doldurarak bize maddi zararlar verebilir. Senede kendi adınıza tek imza atmanız gerekmektedir. Para birimizi yazın. Örneğin 1000 yazarsanız sadece siz borcunuzun TL olduğunu düşünürken sonrasında Euro ya da dolar ibareleri eklenebilir. Bu sebeple 1000 TL yazın. Miktarı ve para cinsini yazdıktan sonra #, = işaret sembolleriyle kapatın. Ödemelerinizi taksitle kapacak iseniz tek senet vermeyin. Her ödeme taksitiniz için ayrı ayrı senetler oluşturmayı atlamayın. Tüm bu sıralı maddelere dikkat ettikten sonra senet ile borç almanızda herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Senetle borç para alırken nelere dikkat etmeliyiz öğrendik artık senetlerimizi daha bilinçli yaparak maddi manevi zarar almaktan kurtulabiliriz.

Benzer Konular

Bankasız Kredi Çıkartılır

Bankasız Kredi Çıkartılır

Bireysel kredi denildiğinde ilk akla gelen kuşkusuz ki bizi bu hizmet ile tanıştırarak uzun yıllar...

Kredi Çıkartılır Öğrencilere ÜNİVERSİTELİLERE

Kredi Çıkartılır Öğrencilere ÜNİVERSİTELİLERE

Ülkemizde öğrenci olmanın ne kadar zor olduğunu bilen bir firma olarak, öğrenci kardeşlerimizi düşünerek yepyeni...

Yorum Yazın
Yukar覺