Kredi Çıkartılır

Gaziler İçin KOSGEB Üzerinden Kredi Çıkartılır

Ülkemizin en büyük sorunlarından bir tanesi işsizlik. Bir çok kişinin hayal ettiği işi maddi imkansızlıklar neticesinde kuramamasına çözüm olarak kurulmuş olan bazı kuruluşlar bulunmaktadır artık. Böylelikle iş olanakları giderek artış göstermekte işsizlik oranı ise giderek düşmektedir. İlgili kuruluşlar arasında özellikle Küçük Ölçekli İşletmelere kredi olanağı sağlayarak işletme açma talebi ile ilgili kuruluşa başvuru yapmakta olan bireylere maddi destek olanağı sağlamak amacı ile KOSGEB adı altında kurulmuş olan bir kurum bulunmaktadır. İlgili kuruluşun hibe olarak verdiği belirli miktarlardaki kredi olanaklarının hedef kitlesi oldukça geniştir. Ev hanımları, Engelli bireyler ve askerlik gibi kutsal bir görevi yerine getirirken Ülkemiz uğruna yara almış olan gaziler ilgili hibe desteğinden yararlanabilmektedirler.

Gazilere KOSGEB Desteği

Gazilerimiz için 50.000-TL tutarına kadar hibe desteği sağlayarak iş kurmalarına olanak sağlamakta olan olanaktan yararlanabilmek için belirli şartları yerine getirmek gerekmektedir. İş yeri açma desteği adı altında verilmekte olan bu destek için öncelikle KOSGEB tarafından verilmekte olan ve başvurularının KOSGEB ya da İŞKUR kurumuna yapılması sonucunda  uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlamış olması ve  eğitim sonrasında alınan sertifikaya sahip olması gerekmektedir.

Gazilere Faizsiz Kredi

İlgili başvuru şartını tamamladıktan sonra KOSGEB’e kayıt yaptırarak, Kobi bilgi dökümanı, Kobi beyannamesinin doldurulması, yapmak istedikleri iş planına ait projenin çıkartılması,İşyeri kayıt belgelerinin tamamlanması, gibi işlemleri de gerçekleştirmekte olan gazi statüsünde bulunan bireyler KOSGEB e hibe desteği için gerekli başvuru işlemini gerçekleştirebilmektedir.

İlgili başvuru işleminden sonra gerekli incelemeler sonrasında uygun görülmesi takdirinde gerekli 50.000-TL tutarındaki hibe desteği sağlanabilmektedir. Gazilerimiz diğer normal birey statüsünde bulunmakta olan kişilere göre daha öncelikli girişimcilik eğitimi ve başvuru imkanı sunulmaktadır.  Böylelikle gazilerimize iş imkanı önceliği tanınmaktadır. Üstelik ilgili desteğin geri ödemesiz oluşu da sağlananan  en büyük avantaj olarak görülmektedir.

Benzer Konular

Bankasız Kredi Çıkartılır

Bankasız Kredi Çıkartılır

Bireysel kredi denildiğinde ilk akla gelen kuşkusuz ki bizi bu hizmet ile tanıştırarak uzun yıllar...

Kredi Çıkartılır Öğrencilere ÜNİVERSİTELİLERE

Kredi Çıkartılır Öğrencilere ÜNİVERSİTELİLERE

Ülkemizde öğrenci olmanın ne kadar zor olduğunu bilen bir firma olarak, öğrenci kardeşlerimizi düşünerek yepyeni...

Yorum Yazın
Yukar覺