Kredi Çıkartılır

Faizli Borç Para Veren Şirketler

Bankalar nakit ihtiyacı durumlarında ilk başvurulan yerler olmakla birlikte, kredi talep eden herkesin de söz konusu bu başvurusu kabul edilmemektedir. Çünkü bankalar tüm ticari teşebbüslerde olduğu gibi asıl olarak kar etme amacı ile kurulan yerlerdir ve kredi başvurusu yapan kişi bankaya kar getirisi sağlamayacak nitelikte ise kredi başvurusu geri çevrilmektedir. Çünkü bankalar kredi notu düşük olan, sicili düzgün olmayan, kara listeye girmiş olan, belgelenebilecek ve yeterli tutarlarda bir geliri olmayan, gerekli şartlarda bir kefil gösteremeyen ya da teminat olarak gösterebilecekleri bir mal varlıkları olmayan kişilere kredi vermemektedir. Tüm bu özelliklerden herhangi birini taşımayan kişilerin de bankalardan kredi almaları mümkün olmamaktadır.

Faizle Borç Para Veren Firmalar

Bu ve benzeri durumlarda ise faizle borç para veren bazı şirketler, kredi alamayan kişilere çözüm olanağı sunmaktadırlar.

borc-para-verenler

borc-para-verenler

Söz konusu bu firmaların da işleyişi tıpkı bankalar gibi olmakta ve taksitle ödeyebileceğimiz belli oranlarda ve belli vade sürelerinde ödemelerimiz olmaktadır.  Üstelik bahsi geçen bu firmaların tüm işleyişleri Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmakla beraber hiçbir illegal durum da bulunmamaktadır.

Bu firmalardan para almak için başvuru yaptığımız ilk olarak bizimle ilgili bir değerlendirme yapmak istediklerini görmekteyiz. Ancak söz konusu bu değerlendirme bankalardaki kadar teferruatlı olmamakta sadece genel çerçevede bir değerlendirme olmaktadır. Daha sonra ise bizim için kredi alabilecekleri bir banka araştırmakta ve bulabilirlerse bizim adımıza kredi çekebilmektedir. Ancak bizim şartlarımıza uygun bir şekilde kredi verme prosedürü olan bir banka bulunamaz ise firma bu sefer de kendileri adına bir kredi başvurusunda bulunarak bankadan temin ettiği bu parayı bize senet karşılığında vererek nakit ihtiyacımı gidermektedir.

Görüldüğü üzere şartlar ne olursa olsun bahsettiğimiz bu firmalar bizi boş çevirmeyerek acil para sıkıntımıza yasal yollardan çözüm bulmak adına çaba göstermektedirler.

Kategori: Acil Nakit Para

Benzer Konular

Borç Para Veren Hayırsever ( ELDEN PEŞİN )

Borç Para Veren Hayırsever ( ELDEN PEŞİN )

Acil ihtiyaçlarımız karşısında hızlı bir şekilde para bulmak bazen çok zor olabiliyor. Bu yüzden dolayı...

Senetle Araba Satan Galeriler

Senetle Araba Satan Galeriler

Araç sahibi olmak günümüz hayat şartları dahilinde pek çok kişi için olmazsa olmaz bir özellik...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Orhan dedi ki:

    15000 TL kredi lazım ben devlet memuruyum yardımcı olun lütfen

Yorum Yazın
Yukar覺